◄ zobraziť všetky články

Matuška najrýchlejším mužom víkendu.

24. júna 2024

Matuška najrýchlejším mužom víkendu.

Matuška najrýchlejším mužom víkendu. Ožďany mi vrátili požičané, hovorí po premiérových víťazstvách v kariére

 

 

OŽĎANY. „Najkrajší víkend mojej doterajšej kariéry,“ sršal šťastím zvolenský formulový pretekár Martin Matuška. Bodaj by nie, veď po prvýkrát v histórii sa stal absolútnym víťazom pretekov seriálu majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobiloch do vrchu. A v Ožďanoch sa mu to podarilo hneď dva razy.

 

Doterajším maximom Zvolenčana jazdiaceho na monoposte Tomis 99-04 bolo celkové druhé miesto, ktoré dosiahol v úvodných pretekoch tejto sezóny na Slovakia Ringu. Mimochodom, Martin Matuška je prvým rodákom spod Pustého hradu, ktorý sa stal celkovým víťazom bez rozdielu tried v slovenskom majstráku.

 

 
 

 

 

Ožďany sú srdcovkou, poškuľoval po top 3

Ožďany sú pre Matušku srdcovkou. „Na tomto kopci mám asi najväčšiu podporu od fanúšikov, ak nerátame domácu Ostrú Lúku, takže vlastne aj toto považujem za svoje domáce preteky. Fanúšikovia boli úžasní, vrúcne ma prijali,“ prezradil.

Dedina v rimavskosobotskom okrese je už neoddeliteľnou súčasťou kalendára majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, v aktuálnom ročníku to bolo tretie podujatie slovenskej sezóny, prvé na domácom kopci. Sezónu odštartovali jazdci na Slovakia Ringu a pokračovali v Česku podujatím Ústecká 21.

A práve na Ústeckej 21 sa Matuškovi príliš nedarilo. „V Česku ma vytrápilo počasie a prišiel som o cenné body,“ povedal Zvolenčan a pokračoval, „Do Oždian som prichádzal s nutnosťou bodovať, keďže v tejto sezóne chcem vylepšiť svoje minuloročné maximum v absolútnom poradí, keď som skončil piaty.“

Veril, že v Ožďanoch sa mu podarí prebojovať medzi troch najrýchlejších jazdcov. „Vedel som, že to nebude ľahké a bude to zaujímavý súboj, keďže sa na preteky prihlásilo viacero dobrých pilotov s kvalitnou technikou,“ doplnil.

Do bojov so stopkami a Oždianskymi serpentínami vyrazilo takmer 50 jazdcov, ktorých výsledky sa zaratúvali do hodnotenia slovenského šampionátu. Fanúšikovia však mohli vidieť aj 17 predjazdcov.

 

https://myzvolen.sme.sk/c/23345954/matuska-najrychlejsim-muzom-vikendu-ozdany-mi-vratili-pozicane-hovori-po-premierovych-vitazstvach-v-kariere.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2ABrGiIsGCl4xPXmAHPUHPnx0u_4YlKb_XQ3eGWBwVp8f7AkEp-zBCB40_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw