◄ zobraziť všetky články

Matuska Motorsport team - Preteky Pezinská baba

18. septembra 2019

Na Pezinsku babu som siel s velkym respektom kedze je to zial trat s dost znicenym povrchom..

Na Pezinsku babu som siel s velkym respektom kedze je to zial trat s dost znicenym povrchom ktory nie je pre formulu bohvieco a vedel som ,ze i napriek velkej snahe organizatora s tym povrchom velmi vela nevymyslia a do toho este strasila i predpoved s predpokladom velkych zrazok po cely vikend. Co sa nakoniec aj naplnilo a sobotne treningy sa sli vo velkom suvislom dazdi. Podmienky boli skutocne tazke o com svedcia aj 2 nehody formulovych vozov ktore skoncili mimo trat. Moja taktika bola jasna, opatrne vyjst do ciela treningy a postupne ak to pocasie dovoli zacat zrychlovat to sa mi aj podarilo, formula fungovala vyborne a tak v sobotu som obsadil absolutne pekne 23.miesto. Vo formulovej triede treti a v kategorii 2. som skoncil absolutne piaty, nedela zacala velkym lejakom a tak som sa rozhodol vynechat prvy trening ako vsetci formulovi jazdci ale pocas dna trat trosku obschla a prstalo aj prsat a tak sa mi v ostrych jazdach podarilo oproti sobote zrychlit o 7 sekund co ma v absolutnom poradi posunulo na 22.miesto so stratou na 21. miesto v sucte dvoch casov spolu len nieco vyse 1 sekundy a v absolutnom poradi triedy 2 som obsadil 4.miesto, vo formulovej triede opat treti. Inak som velmi spokojny formula fungovala konecne bez problemov a prvy raz v tejto sezone mam po pretekoch volno a nemusim nic opravovat ,upravovat. Tesim sa na Ostru Luku a verim ze pride co najviac domacich divakov. Prinasam onboard z mojej najrychlejsej jazdy: