Liqui Moly

Motorové, Prevodové, Hydraulické, Tlmičové, Kompresorové oleje, Mazivá, Aditíva, Prísady do nafty, benzínu, oleja, chladiča a LPG/CNG, Mazacie látky, Motocyklový program, Záhradná technika.

Liqui Moly GmbH je nemecká spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu motorových olejov, mazív a aditív.

Všetko začalo v roku 1957, Hans Henle založil firmu a získal právo na používanie názvu a patentu na substanciu molybdendisulfidu (MoS2). Sírnik molybdénu zvyšuje kvalitu mazania oleja a poskytuje mimoriadne prevádzkové vlastnosti pri nepriaznivých podmienkach. Môže byť pridaný do motorových olejov a nemotorových olejov ako prevodovkové oleje, prevodové oleje alebo oleje do diferenciálov. Olejové a benzínové prísady, ktoré zabraňujú tvoreniu usadenín na ventiloch a tryskách karburátorov a vstrekovacích systémov, tvorili na konci 70tých rokov hlavný obchod a priniesli firme vedúcu pozíciu na trhu, ktorú si Liqui Moly dodnes drží.

Ponuka Liqui Moly

Ponuka Liqui Moly olejov, mazív, aditív Ponuka Liqui Moly autokozmetiky

 

Potrebujete poradiť pri výbere správneho produktu od Liqui Moly? Kontaktujte nášho špecialistu.

Máte záujem o veľkoobchodný odber? Kontaktujte nášho obchodného zástupcu.Dnes má Liqui Moly jeden z najširších a najobsiahlejších sortimentov motorových olejov. Ponúka mnoho veľmi výkonných syntetických olejov najmodernejšej koncepcie, čiastočne syntetické ľahkobežné oleje, moderné oleje vyrobené hydrokrakovou technológiu a minerálne oleje všetkých kvalitatívnych tried, viskozít a cenových skupín.

Po prísadách a motorových olejoch sa sortiment firmy LIQUI MOLY v ďalších rokoch stále viac rozširoval. Mnohé výrobky pre servis a údržbu, ako napr. rýchločističe, univerzálne spreje, tuky, pasty, prísady atď. pre použitie v dielňach a v priemysle doplňovali jeho ponuku.

V súčasnej dobe firma LIQUI MOLY pokračuje vo vlastných laboratóriách na vývoji nových a na zlepšovaní vlastností už vyrábaných výrobkov. Využívajú sa tu najnovšie poznatky z oblasti mazacích látok a autokozmetiky. Výsledkom aplikácie nových výrobných technológií sú napríklad úplne nové motorové oleje prispôsobené vysokým nárokom súčasných výkonných motorov alebo aj pre ich prevádzku na plyn. Ďalším príkladom je použitie mikrokeramických čiastočiek pre zlepšenie vlastností prípravku do motorových olejov alebo v rozpúšťači hrdze.

Veľký dôraz kladie LIQUI MOLY na kontrolu kvality svojich výrobkov, a to ako pri ich výrobe, tak aj ich dodatočné testovanie a overovanie v špecializovaných staniciach technickej kontroly TÜV. Certifikácia firmy podľa normy kvality ISO 9001 je úplnou samozrejmosťou.

Neustále taktiež prebieha proces schvaľovania a certifikácie mazacích látok, predovšetkým olejov, podľa firemných noriem popredných  výrobcov motorových vozidiel, motorov a prevodových skriniek. Novo vydané certifikáty sú zverejňované vo firemných publikačných materiáloch a sú tak predávané zákazníkom a distribútorom výrobkov LIQUI MOLY.Firma LIQUI MOLY robí veľa pre ochranu životného prostredia. Mimo iných aktivít z oblasti ekológie ponúka pre dielne a priemysel motorové oleje vo vratných, znovu plniteľných obaloch, nazývaných "olejové kontajnery". Týmto spôsobom sa nevytvára odpad z obalov vo forme prázdnych sudov a kanistrov. Tento spôsob distribúcie olejov je stále zaujímavejší pre odberateľov obzvlášť pri stále sa sprísňujúcich predpisoch na likvidáciu odpadov a ochranu životného prostredia.

LIQUI MOLY ponúka celosvetovo jedinečne široký sortiment chémie pre autá s približne 4 000 výrobkami: motorové oleje a aditíva, mazivá a pasty, spreje a autokozmetiku, lepiace a tesniace materiály. Spoločnosť LIQUI MOLY vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. V oblasti aditív je tu nespornou jednotkou na trhu a je stále volená ako najlepšia značka olejov. Firma predáva svoje produkty vo viac ako 120 krajinách a v roku 2015 dovýšila obrat 441 miliónov eur.

 

B B N - spol. s.r.o. sa špecializuje na ponuku: Motorových olejov, prevodových olejov, hydraulických olejov, tlmičových olejov, kompresorových olejov, mazív, aditív, prísad do nafty, benzínu, oleja, chladiča a LPG/CNG, mazacích látok, motocyklového programu, záhradnej techniky.

 

Náš obchod Vám vie dodať akýkoľvek typ produktu od LIQUI MOLY.

Pre záujemcov poskytujeme aj veľkoobchod.

Oficiálny partner Liqui Moly

Sme oficiálny partner Liqui Moly.

 

V našej ponuke obchodu nájdete okrem značky LIQUI MOLY aj značky: Castrol, Dynamax, Mobil, Shell, Total, Valvoline, Madit, MOL, Mogul, Motip, Paramo, STP, Vif, Grand X, Turtle Wax, Agip, Presto, Molykote, WD-40, Coyote, Atas, Loctite, Teroson...

Ponuka Liqui Moly

Ponuka Liqui Moly olejov, mazív, aditív Ponuka Liqui Moly autokozmetiky